Čištění kanalizací


Čištění kanalizací

Čištění kanalizací se jeví jako nepříjemná povinnost každého majitele či správce objektu.  Ale nemusí tomu takhle být, stačí, když si vyberete tu správnou instalatérskou firmu a vydáte se cestou prevence.  Instalatérství Kuneš, které se dlouhodobě drží na špičce v oboru, je schopno nabídnou postup dle moderních metod, garanci kvality a záruky. Jsme tu pro Vás nonstop, a tudíž i havarijní stavy dokážeme v klidu zvládnout.

Jestliže mluvíme o preventivní čištění kanalizace, máme na mysli tlakové nebo mechanické odstraňování usazenin z odpadního systému kanalizace.  Jedná- li se o havárii, volíme navíc i strojní čištění.  Ruční neboli mechanické čištění se používá tam, kde je potrubí menších rozměrů, mluvíme tak o stoupačkách, toaletách, vanách či dřezech.  Tlaková metoda, jež spočívá v pronikání vody pod vysokým tlakem do všech částí odpadního potrubí, se využívá všude tam, kde je silné znečištění či nánosy tuků a jiných usazenin.  A strojní čištění se provádí pomocí spirál či pér.  Tyto spirály jsou ideální, pokud je potrubí zcela neprůchodné.  Od těžkého strojního čištění je postupně upouštěno, a to díky nejnovějším technologiím a metodám. Při čištění lze využívat i kamer, což výrazně zjednodušuje celý proces.

Díky revizi kanalizací za pomoci kamer jsme schopni identifikovat dané neprůchodné místo a bez použití invazivních prostředků překážku efektivně odstranit.  Vše probíhá za pomoci pohyblivé kamerové hlavici, s níž se protáhneme i koleny kanalizace.

A pokud chcete být pečliví právě v prevenci, tak je dobré znát ty nejčastější příčiny ucpávání kanalizace a mezi ně patří usazování kalů a mastnot, splachování předmětů, které nabývají objemu při styku s vodou a třeba i přeplněné jímka.  Dbejte na prevenci a k čištění zvolte to nejlepší, co trh nabízí, volte instalatérství Kuneš.